Dziś już ostatni dzień listopada, kiedy to zleciało? Za niecały miesiąc o tej godzinie będziemy wypatrywać gwiazdki z nieba, a jeśli mowa o gwiazdce to oczywiście o prezentach i mam dla Was taką perełęczkę, którą spokojnie zdążycie jeszcze zakupić pod choinkę, a nawet na Mikołajki. To paleta do konturowania twarzy na sucho marki PÜR Cosmetics Contour Diaries.

Paleta jest przepiękna i nie trzeba jej już nawet ‚ubierać’ w dodatkowe warstwy, ale jest przede wszystkim zdrowa, ponieważ jest wegańska i przyjazna dla środowiska. 
 
 
Paletę kupiłam z ciekawości, szukałam czegoś tańszego od Kat Von D i przypadkiem natrafiłam na markę PÜR, którą warto się zainteresować jeśli o niej nie słyszałyście. Paleta okazała się rewelacyjna, a praca z nią to czysta przyjmność. W solidnie wykonanym kartonie znajduje się 6 jedwabistych matowych pudrów, które podzielone są na dwie części: 

3 odcienie do rozświetlenia [Charm, Dream, Flirt] czyli nakładamy je jeśli chcemy coś uwypuklić/rozjaśnić, środek czoła, przestrzeń pod łukiem brwiowym, wzdłuż grzbietu nosa, pod oczami, środek brody).
3 odcienie do wykonturowania [Secret, Passion, Mystery] nakładamy pod kościami policzkowymi, pod linią szczęki wzdłuż linii włosów, boki nosa. Wszędzie tam gdzie co nie co chcemy ‚wyrzeźnić’.


Wyżej wspomniałam, że można go również nakładać pod oczy, ja jednak tego nie robie, ponieważ zauważyłam ze troszeczkę jednak ta skóra jest obciążona i wolę zdecydowanie pod oczy moje sprawdzone pudry. Jedynym minusem jaki zauważyłam, to pylenie się produktu ale można z tym żyć i mimo tego polecam Wam ta paletkę bardzo. Jej cena to 128 zł i dostaniecie ją na stronie PUR Cosmetics

PÜR Cosmetics powstała w 2001 roku w Atlancie wraz z premierą pierwszego wielofunkcyjnego pudru mineralnego 4-in-1 Pressed Mineral Makeup Foundation, który do dnia dzisiejszego jest jej flagowym produktem wybieranym przez kobiety na całym świecie. W 2011 PÜR po raz kolejny zrewolucjonizował przemysł makijażu mineralnego poprzez wprowadzenie do kosmetyków ekskluzywnego kompleksu Ceretin®, którego korzystne na skórę działanie potwierdzają badania kliniczne. Kosmetyki PÜR sprzedawane są w Ameryce Północnej, Australii oraz w Europie, wraz z globalną siecią sklepów M&S w Wielkiej Brytanii.
 
PÜR to kosmetyki kosmetyki dla kobiet w każdym wieku, bez podziału na styl życia, zawód oraz rodzaj i problem skóry. Co dodatkowo ją wyróżnia? Marka nie prowadzi testów na zwierzętach, produkują kosmetyki bez glutenu, na który jest uczulone ok. 6% populacji, są przyjazne dla wegan, a od kiedy weganizm stał się coraz bardziej popularny, wegańskie kosmetyki są częsciej poszukiwane.  Dodatkowo są bez talku, bez parabenów, bez alkoholu, a opakowania nie zawierają BPA, środka chemicznego stosowanego w produkcji tworzyw sztucznych, który nawet w niewielkim stężeniu w organizmie ludzkim, przyczynia się do wielu zaburzeń i chorób, a także szybszego rozwoju zmian nowotworowych. Zaczęcam Was do odwiedzenia strony PÜR Cosmetics i zapoznanie się z ich kosmetykami do makijażu oraz dokładniej z samą marką.