Czy mogę wyrównać koloryt skóry dłoni?

Czy mogę wyrównać koloryt skóry dłoni?

Zazwyczaj możesz spróbować wyrównać koloryt skóry dłoni na własną rękę, ale jeśli rezultaty nie utrzymują się dłużej niż miesiąc, może być konieczna wizyta u lekarza lub specjalisty od pielęgnacji skóry. Może to być choroba podstawowa, która powoduje przebarwienia. Domowe sposoby mogą nie działać, a w tym przypadku specjalista medyczny może zapewnić najlepsze leczenie.

Domowe sposoby

Jeśli Twoje dłonie nie są tak jasne, jak byś chciała, możesz spróbować jednego z domowych sposobów na wyrównanie kolorytu skóry dłoni – sekcja ta jest wynikiem pracy redakcji portalu rabatula.pl. Choć mogą one zająć więcej czasu niż konwencjonalne metody, naturalne rozwiązania często czynią cuda. Będziesz mile zaskoczona tym, jak szybko Twoje dłonie poprawią się dzięki kilku prostym zmianom. Oto kilka z naszych ulubionych sposobów. Czytaj dalej, aby poznać więcej skutecznych środków na nierówny koloryt skóry dłoni.

Wypróbuj peeling z płatków owsianych. Użyj wacika i nałóż pastę z płatków owsianych na dotknięte obszary. Pozwól jej wyschnąć przez dziesięć minut, a następnie spłucz ją. Powtarzaj ten proces kilka razy w tygodniu. Następnie spłucz ciepłą wodą. Możesz również spróbować pocierać świeży kawałek dojrzałego miąższu pawpaw na dłoniach raz dziennie. Powinno to działać skutecznie przez kilka tygodni.

Kosmetyki

Istnieje kilka metod wyrównania kolorytu skóry dłoni, w tym naturalne środki zaradcze i leki na receptę. Jednak metody te mogą wymagać czasu, aby pokazać wyniki. Chociaż możesz być w stanie ukryć skazy i ciemne plamy za pomocą makijażu, mogą one nie działać w Twoim przypadku. Oto kilka rzeczy, które należy rozważyć, szukając najlepszego zabiegu wybielającego dłonie. Najlepiej używać toniku o naturalnej formule.

Jeśli nie jesteś fanką peelingów do rąk, wypróbuj środek złuszczający do rąk na bazie brązowego cukru. Sprawdza się on jako codzienny środek złuszczający. Wypróbuj peeling na bazie cukru, taki jak Cukrowa pasta do twarzy firmy Fresh. Peeling na bazie cukru zawiera również witaminę C. Innym naturalnym środkiem złuszczającym jest codzienny peeling, taki jak Regenerujący środek oczyszczający firmy Tata Harper, który zawiera morele i korę wierzby.

Zmiany hormonalne

Jeśli masz nierówny koloryt skóry dłoni, winne mogą być zmiany hormonalne. Produkcja melaniny w skórze jest wywoływana przez brak równowagi hormonalnej, co prowadzi do powstawania plam i nierówności na skórze. Zmiany hormonalne nie są jedyną przyczyną nierównomiernego kolorytu skóry dłoni. Niektóre leki, takie jak tabletki antykoncepcyjne, mogą również powodować przebarwienia skóry. Innymi częstymi przyczynami są urazy skóry lub zapalenie skóry.

Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów na nierówny koloryt skóry dłoni. Chociaż rezultaty mogą być stopniowe, konsekwentne stosowanie może przynieść dramatyczne efekty. Te zabiegi nie pomogą Ci z dnia na dzień, ale mogą dać Ci gładką skórę, o której zawsze marzyłaś. Niezależnie od tego, co robisz, aby wyrównać koloryt skóry dłoni, ważne są wizyty kontrolne u dermatologa, zgodnie z zaleceniami Amerykańskiej Akademii Dermatologii.

Unikanie śmieciowego jedzenia

Wiele osób uważa, że unikanie cukrów i przetworzonej żywności pomoże im wyrównać koloryt skóry dłoni. Niestety, cukry, a zwłaszcza cukry rafinowane, są szkodliwe dla skóry. Podczas gdy okazjonalny smakołyk jest w porządku, jedzenie świeższych pokarmów jest lepsze dla Twojej cery. Oto kilka wskazówek, jak poprawić koloryt skóry dłoni. Jedz więcej owoców i warzyw! Będziesz zaskoczona zmianami! Wiele owoców i warzyw jest pełnych zdrowych antyoksydantów i może wyrównać koloryt skóry Twoich dłoni!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *