Jakie kosmetyki stosować na przebarwienia skóry?

Jakie kosmetyki stosować na przebarwienia skóry?

Pomimo faktu, że ciemne ślady są nieuniknione, nadal możesz znaleźć rozwiązanie dla przebarwień za pomocą tych produktów. Produkty te zawierają duże ilości witaminy C, kwasu glikolowego, kwasu L-askorbinowego i niacynamidu. Czytaj dalej, aby poznać korzyści płynące z tych składników. W tym artykule przyjrzymy się bliżej każdemu z nich. I jak zawsze, pamiętaj, aby używać ich z ostrożnością, aby zobaczyć najlepsze wyniki.

Witamina C

Oprócz zastosowania jako profilaktyczny i terapeutyczny adiuwant przeciwko przebarwieniom skóry, witamina C jest również pomocna w przypadku chorób skóry, takich jak atopowe zapalenie skóry i twardzina – znalezisko to jest wynikiem pracy ekipy portalu sportme.pl. Jednak kliniczne stosowanie witaminy C w leczeniu chorób skóry nie jest pozbawione niebezpieczeństw. Dlatego przy stosowaniu tej substancji należy zachować ostrożność. Przykładowo, przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu terapii witaminą C należy skonsultować się z lekarzem.

Kwas glikolowy

Dermatolodzy już dawno docenili skuteczność kwasu glikolowego w leczeniu przebarwień skóry. Jego mała masa cząsteczkowa sprawia, że łatwo przenika do zewnętrznych warstw skóry. Oznacza to, że kwas glikolowy może skuteczniej usuwać martwy naskórek i zanieczyszczenia oraz wspomagać odmładzanie skóry. Ponadto, właściwości złuszczające kwasu pomagają skórze wchłaniać inne produkty pielęgnacyjne. W związku z tym kwas glikolowy ma wiele zastosowań w kosmetyce, od środków do oczyszczania twarzy po preparaty przeciwzmarszczkowe.

Kwas L-askorbinowy

Ostatnie badania wykazały, że kwas askorbinowy jest skuteczny w leczeniu przebarwień skóry, a niektóre badania sugerują nawet, że może zapobiegać przyszłym przebarwieniom. Ponadto wykazano, że miejscowe stosowanie kwasu askorbinowego poprawia fotostarzenie twarzy i teksturę skóry. Pomimo tego, że jest to wciąż stosunkowo nowy produkt, już teraz zyskuje popularność wśród kosmetyczek i specjalistów od pielęgnacji skóry.

Niacynamid

Stosowanie niacynamidu na przebarwienia skóry może być skuteczne, ale niektórzy ludzie zgłaszali reakcje alergiczne. Chociaż witamina ta jest generalnie bezpieczna, to nadal dobrym pomysłem jest wypróbowanie jej na małym kawałku skóry przed zastosowaniem jej na całej twarzy. Na szczęście jest to łagodny składnik i nie spowoduje zbyt dużego dyskomfortu. Oto kilka korzyści z niacynamidu na przebarwienia skóry.

Heliocare Purewhite Radiance

Wielokrotnie nagradzane rozwiązanie depigmentacyjne HELIOCARE Purewhite Radiance Max 240 zawiera Fernblock(r) Technology oraz witaminy C i B3, które blokują produkcję melaniny w skórze. To potężne połączenie składników aktywnych pomaga skórze odzyskać równy ton i sprawiedliwość. Dodatkowo zwalcza skutki uszkodzeń wywołanych przez wolne rodniki, które są główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry i nierównej pigmentacji.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane